Zaznamenej svou dobrovolnickou
zkušenost a ukaž svůj vývoj.
Je to zdarma.
App Store Google Play
Každá dobrovolnická zkušenost tě posune dál, tím, že někomu pomůžeš, se také něco naučíš. IM-PROVE pomůže zase tobě - tvoje zkušenosti přetaví do jazyka čísel a kompetencí, abys viděl/a, jak ti daná dobrovolnická zkušenost pomohla v rozvoji tvých schopností.
Zajímá tě, jak rozšířit své kompetence? S naší aplikací můžeš svůj rozvoj naplánovat. Doporučíme ti konkrétní oblasti, na které se zaměřit, aby jsi svého cíle dosáhl/a co nejpříměji.
Tvůj profil je soukromý, ale byla by škoda se nepochlubit! Odkaz na svůj veřejný profil můžeš sdílet na sociálních sítích nebo třeba v životopisu, aby budoucí zaměstnavatel viděl, že se práce nebojíš a jak na sobě makáš.

Vyzkoušej si aplikaci IM-PROVE!

Jak IM-PROVE funguje
Dobrovolnictví je skvělý způsob, jak se učit nové věci. Naše aplikace ti ukáže, které kompetence jsi svými zkušenostmi rozvinul/a a na kterých by bylo dobré ještě máknout. Jednoduše zaznamenej situace, kterými jsi prošel/la, a my ti navrhneme další kroky pro tvůj osobní rozvoj.

Nezáleží na tom, jestli jsi aktivní v jedné konkrétní organizaci, nebo dobrovolničíš nárazově a na vlastní pěst. Naše aplikace funguje pro všechny. Nemusíš nic instalovat, stačí se registrovat a můžeš svůj profil hned plnit zkušenostmi.

IM-PROVE aplikace je založena na algoritmu, který ukazuje oblasti, které jsi zlepšil/a skrze dobrovolnictví. Jednoduše zaznamenej situaci, ohodnoť, jak ses s ní vypořádal/a, přidej pár detailů a je to. Systém automaticky spojí tebou zadané údaje s rozvíjenými kompetencemi. Své výsledky pak můžeš sdílet se svými přáteli, učiteli nebo zaměstnavatelem, kteří díky aplikaci snadno porozumí, jak dobrovolnictví přispívá k tvému osobnímu i profesnímu rozvoji.
Určitě přemýšlíš o tom, ve kterých oblastech se necítíš tak jistě, jak by sis přál/a. Žádný učený z nebe nespadl, důležité je ale vědět, jak na to! V seznamu kompetencí uvidíš relevantní situace, do kterých ses ještě nedostal/a a které ti pomohou danou kompetenci rozvinout. Aktivně je pak vyhledat už zvládneš sám/sama. Aplikace ti také pomůže stanovit si učební cíle a ukáže ti jednotlivé kompetence, které k tvému cíli vedou.
Aplikace ti vytvoří přehledný profil kompetencí, které jsi rozvinul/a dobrovolnictvím. Ten pak můžeš sdílet skrze sociální sítě, které využíváš, nebo přidat odkaz do svého životopisu či na LinkedIn.
INEX-SDA je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 věnuje mezinárodnímu dobrovolnictví. Jejich hlavním cílem je umožnit lidem pomáhat tam, kde je jejich pomoc nejvíce potřebná. Zároveň se snaží, aby bylo dobrovolnictví co nejvíce přínosné také dobrovolníkům samotným, kteří skrze něj získávají nové životní a pracovní zkušenosti využitelné i v jejich profesní kariérě.

Kontakt

INEX–SDA, z.s.
Varšavská 30, Praha 2 – Vinohrady
120 00, Czech Republic

tel.: +420 222 362 713
fax: +420 222 362 719
e-mail: inexsda@inexsda.cz
IM-PROVE was created within the project "Improve Your Impact", funded by the Erasmus+ Programme of the European Union.
Zavod Voluntariat je partnerská organizace INEX-SDA, která přispěla ke vzniku aplikace IM-PROVE. Jejich misí je skrze dobrovolnictví a dobrovolnické projekty podporovat myšlenky míru, sociální spravedlnosti, udržitelného rozvoje, mezinárodní spolupráce a solidarity. Více informací lze nalézt na www.zavod-voluntariat.si.